fbpx

Aliance pro energetickou soběstačnost a její partneři pro vás pravidelně připravují semináře, kulaté stoly, talkshows a další akce, na kterých se dozvíte to nejaktuálnější ze světa obnovitelných zdrojů energie, energetických úspor, čisté mobility, inovací a veřejné podpory v sektoru energetiky. Akce se konají po celé České republice! Podívejte se, co pro vás připravujeme na podzim letošního roku a nezapomeňte si vyhradit čas ve vašich kalendářích.

8. 9. 2020: ModFond seminář

17. 9. 2020: Talkshow o elektromobilitě

14. 10. 2020: Konference v Olomouci

19. – 20. 11. 2020: ECOinovační fórum


Seminář o Modernizačním a Inovačním fondu – Chcete se vy nebo vaše organizace dozvědět, co jsou to vlastně Modernizační fond a Inovační fond, které poslouží jako hlavní finanční nástroje pro investice do nových zdrojů energie, zateplování, energetických uložišť a dalších projektů? Svaz moderní energetiky pořádá ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí seminář s dotazy, kde se vše dozvíte z první ruky. Akce se bude konat v Praze 8. září 2020. Více informací a registraci najdete zde.

Talkshow o elektromobilitě se zajímavými hosty – Velkým tématem dopravy se stane její nezávislosti na spalování ropy. Inovace v oblasti baterií a produkce čisté energie z obnovitelných zdrojů vytváří jedinečnou příležitosti, která nastartuje nové technologie a umožní vyčistit vzduch ve městech. Jaké nástroje můžeme využít pro zrychlení rozvoje elektromobility v Česku a v Praze? Nebudeme se bát sdílení aut? Budeme mít dost energie na provoz elektromobilů? A bude je kde vůbec nabíjet? Na tato témata se zaměří debatní setkání u příležitosti Evropského týdne mobility 2020, které pořádá Svaz moderní energetiky ve spolupráci s portálem Obnovitelně.cz. Už 17. září odpoledne a večer v centru Prahy.

Na 14. října plánuje Svaz moderní energetiky akci v olomoucké Pevnosti Poznání, kde se můžete dozvědět o šetrné energetice a péči o krajinu z pohledu malých i velkých obcí. Záštitu nad akcí přijali senátorka Jitka Seidlová a poslanec Marián Jurečka. Další regionální akce o moderní energetice proběhne brzy na to v Jihlavě. Zpět v Praze můžete v říjnu a listopadu počítat hned se dvěma kulatými stoly, jeden o energetických úsporách a další o solární energetice.

Určitě si nic neplánujete ani na 19. a 20. listopadu 2020, kdy s našimi partnerskými organizacemi pořádáme v Olomouci velké ECOinovační fórum. V prosinci můžete vyhlížet seminář o energeticky aktivních spotřebitelích, který bude navazovat na kulatý stůl pořádaný v létě na Ministerstvu průmyslu a obchodu – účastníci se dozvěděli o konceptu aktivního spotřebitele u našich evropských sousedů.

Sledujte Facebook alies, web alies a web SME a pro aktuální informace o připravovaných akcích.