fbpx

Kulatý stůl představil druhou část výzkumu v rámci projektu TK02010048 „Energeticky aktivní spotřebitelé – příležitost pro využití lokálních zdrojů energie“. V té první představil projektový tým na Ministerstvu průmyslu a obchodu v červenci 2020 mj. sociologickou část výzkumu. Nynější kulatý stůl se zaměřil na příklady dobré praxe ze zkoumaných evropských států: jaké nástroje vedou k rozvoji obnovitelných zdrojů u aktivních spotřebitelů? O osmi státech EU hovořili členové projektového týmu Martin Ander, Petr Novotný a Martin Madej. Studie pak byla publikována na webu a psala o ní média (např. aktuálně.cz).

Studii na webináři okomentovali: Martina Krčová, členka Rady ERÚ, Lukáš Ferkl, ředitel UCEEB ČVUT, advokát Pavel Doucha, František Vašek, ředitel Nano Green a Jan Bárta zastupující Centrum pasivního domu a Židlochovice.

Cílem následné krátké debaty bylo zhodnocení zahraničních zkušenosti a diskuze nad možnosti přenesení úspěšných konceptů do Česka.

Akci pořádalo BIC Brno ve spolupráci se Svazem moderní energetiky. 

Projekt TK02010048 „Energeticky aktivní spotřebitelé – příležitost pro využití lokálních zdrojů energie“ je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu THÉTA.

Záznam z webináře najdete níže: