fbpx

Evropský parlament se na svém hlasování v noci z úterý na středu těsnou většinou shodl na podpoře většího emisního cíle do roku 2030. Podle europoslanců by měla Evropa snížit množství vypouštěného oxidu uhličitého o 60 %, Evropská komise v září navrhla 55% cíl. Svaz moderní energetiky a Aliance pro energetickou soběstačnost pozici Evropského parlamentu vítají. Evropa by se podle nich jasně přihlásila k rozvoji moderní energetiky a útlumu uhlí.

“Již dnes je jasné, že Evropa sníží emise nejméně o 55 procent a s tím by také měla počítat česká vláda. Hlasování Evropského parlamentu by mělo Česko probudit, naše vláda musí skoncovat se současným vlažným přístupem k rozvoji obnovitelných zdrojů a využití potenciálu energetických úspor,” komentuje výsledky hlasování Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky.

“Rychlejší redukce emisí vytvoří příležitosti pro nové investice, které přinesou miliony pracovních míst. Sníží také závislost Evropy na dovozu energetických surovin a zlepší ovzduší ve městech,” vysvětluje Martin Madej, analytik Aliance pro energetickou soběstačnost, přínosy klimatické politiky pro obyvatele Evropy.

Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.