fbpx

Kancelář Evropského parlamentu v ČR zorganizovala v termínu 3. – 5. prosince 2019 studijní cestu do Evropského parlamentu v Bruselu určenou tzv. influencerům, tedy lidem aktivním na sociálních sítích a médiích s velkým dosahem a počtem fanoušků. Cesty se zúčastnil také zástupce Aliance pro energetickou soběstačnost František Marčík.

Hlavními tématu studijní výpravy byla ochrana životního prostředí, změna klimatu, cestování, kvalita potravin a boj proti šíření dezinformací a fake news. Účastníci se seznámili s tím, jak funguje Evropský parlament, nahlédli do toho, jak funguje správa a chod online komunikace EP, prohlídli si tiskové místnosti a zázemí pro novináře EP. Setkali se zástupkyní East StratCom Task Force, European External Action Service (EEAS)/ Evropská služba pro vnější činnost (ESVČ) a diskutovali s ní problematiku fake news a dezinformací a se zástupci European Parliamentary Research Service, kteří mají na starosti oblast životního prostředí. Na společném setkání s českými diskutovali aktuální témata, zejména pak Zelenou dohodu pro Evropu, měli možnost nahlédnout do jejich pracovního zázemí, navštívit některé aktuální konferenci a semináři či zavítat do Domu evropských dějin.

Z influencerů se zůčastnili například Tereza Dvořáková, Karolína Fourová, Patrik Kořenář a Martin Rota (Zvědátoři), Jitka Nováčková, Blanka Pilátová či Lucie Zelinková.