Představení nového dílu infolistu Souboj o vítěze zelené transformace + natáčení Pod proudem LIVE

Představení nového dílu infolistu Souboj o vítěze zelené transformace + natáčení Pod proudem LIVE

Další panelová diskuse spojená s natáčením podcastu Pod proudem se tentokrát zaměří na investice do zelené ekonomiky a evropskou reakci na Bidenův protiinflační balíček. Akci pořádá portál Obnovitelně.cz ve spolupráci se Svazem moderní energetiky a Aliancí pro energetickou soběstačnost (AliES). 

Mezi hosty vedle europoslance Luďka Niedermayera (TOP09), programového ředitele Svazu moderní energetiky Martina Sedláka a konzultantky (AliES) Tatiany Mindekové nově přivítáme i zakladatele a CEO společnosti Solek Holding Zdeňka Sobotku.

Čas a místo konání: 15. září v 10:00 v Radiocafé Vinohradská 12

Protiinflační balíček (IRA) amerického prezidenta Joe Bidena, který vešel v platnost na začátku letošního roku, počítá s vládními investicemi a daňovými pobídkami ve výši stovek miliard amerických dolarů. Program má za cíl posunout USA do bezemisní éry a nastartovat domácí produkci obnovitelných zdrojů energie.

Jak na Bidenův plán zareagovala Evropská unie? Mají zelené investice i ekonomické, nejen energetické a klimatické přínosy? A neujíždí Evropě vlak? Na to odpoví panelisté:

Luděk Niedermayer, europoslanec za TOP09

Zdeněk Sobotka, zakladatel a CEO Solek Holding

Martin Sedlák, programový ředitel Svazu moderní energetiky a výkonný ředitel AliES

Tatiana Mindeková, konzultantka AliES

Moderovat bude Ondřej Novák, šéfredaktor Obnovitelně.cz a tiskový mluvčí Svazu moderní energetiky.

Během akce představíme i nový díl infoseriálu o zelené transformaci, který vychází pod hlavičkou AliES (první díl si můžete prohlédnout ZDE).

Na akci se přihlašujte přes registrační formulář, případně na e-mail ondrej.novak@modernienergetika.cz.. Kapacita je omezená.