Mimo představení klimatických závazků Tchaj-wanu a plánu navýšit podíl obnovitelných zdrojů na ostrově na 20 % ze současných 2 % během následujících 7 let, nabídl workshop také praktickou ukázku technologií, které mohou Tchaj-wan zbavit dovozní závislosti (98 % energetických surovin, 70 % potravin). V oblasti zemědělství se místní vláda snaží rozvíjet bioplynové stanice ve vepřínech. Ty mají skrze spalování metanu vyrábět elektrickou energii jak pro místní spotřebu, tak pro dodávky do sítě.

Projekt největšího solárního stadionu světa zase ukazuje, že moderní fotovoltaika může patřit na jakýkoliv typ budovy a pomoci minimalizovat náklady na energie. V případě tohoto stadionu přebytečnou energii dokonce dodává do sítě. Největší zelená budova světa Taipei 101 zase ukazuje, že moderní kancelářské budovy mohou mít minimální vliv na životní prostředí a ve stejný čas zajistit perfektní podmínky pro práci uvnitř budovy. Systém recyklace odpadu v této budově patří mezi ty nejlepší na světě.

Univerzitní tým také představil projekt využití stálých mořských proudů na jihovýchodě ostrova. Technický potenciál tohoto místa je stejný jako současná instalovaná kapacita všech jaderných reaktorů na ostrově, kterou plánuje Tchaj-wanská vláda odstavit do roku 2025. Soukromý sektor nezůstává pozadu a asi nejoblíbenějším start-upem posledních let je firma Gogoro, která prodává elektrické skútry. Ty na ostrově využívá na 14 milionů lidí, což představuje nejen velký obchodní potenciál, ale i možnost zbavit velká Tchajwanská města škodlivých emisí a hluku z dopravy. Více o těchto skútrech si můžete přečíst ve článku na Obnovitelne.cz