Máte zájem o vlastní výrobu elektřiny například pomocí solárních panelů na střeše vašeho domu nebo firmy? Potřebujete poradit s možnostmi získat podporu nebo se servisem obnovitelných zdrojů? Chcete se zorientovat v legislativních otázkách? Hledáte tipy pro výběr vhodného systému solární panelů a baterií pro akumulaci? Pak právě pro vás je určený program konference „Chytré technologie pro energetickou soběstačnost domácností i firem“, která proběhne v rámci doprovodného programu veletrhu Amper 2017 dne 22. března (9:30-15:30) na BVV Brno, Kongresové centrum, Sál B.

 

Pozvánka a program konference ke stažení: Chytré technologie pro energetickou soběstačnost domácností i firem

Hlavním organizátorem konference je Aliance pro energetickou soběstačnost. Konference proběhne pod záštitou Jana Vituly, náměstka hejtmana Jihomoravského kraje pro smart region a Martina Andera, náměstka primátora města Brna pro životní prostředí. Odbornou záštitu konferenci zajišťuje Solární asociace. Partnery konference jsou Photon Energy (zlatý), Solar Global (stříbrný), Doucha Šikola advokáti s. r. o. (stříbrný) a Renards s. r. o. (stříbrný). Mediálním partnerem akce je odborný portál tzb-info.cz.

 

Mezi hlavní témata konference bude patřit:
 • možnosti podpory a financování projektů obnovitelných zdrojů nebo energetických úspor

Hosté z řad domácností se dozví aktuální novinky o možnostech podpory pro rozvoj energeticky aktivních rodinných domů – možnosti financování střešních solárních elektráren a akumulace energie pomocí Nové zelené úsporám. Zástupci firem a podniků budou moci načerpat informace o možnostech financování nových projektů obnovitelných zdrojů, energetických úspor a elektromobility v rámci programů Ministerstva průmyslu a obchodu.

 • legislativní trendy pro nové i stávající instalace obnovitelných zdrojů

Součástí konference jsou také klíčové body týkající se aktuální legislativy provozu a připojování nových instalací obnovitelných zdrojů a informace o možných dopadech vyplývajících z ukončení procesu notifikace podpory obnovitelných zdrojů v ČR Evropskou komisí.

 • inspirace pro nové projekty

Zájemci o nové instalace se budou moci inspirovat ukázkami příkladů dobré praxe využití decentralizovaných, šetrných zdrojů energie. Jde například o realizované projekty hybridních fotovoltaických systémů, zkušenosti z provozu pasivní kancelářské budovy zásobované elektřinou ze solárních panelů a teplem z tepelných čerpadel nebo zkušenosti z instalací a financování nezávislých zdrojů v Austrálii.

 • rady pro provozovatele solárních elektráren

V programu nebudou chybět rady pro provozovatele stávajících solárních elektráren z pohledu servisu střídačů.

 • inovace v akumulaci energie

Na inovace v energetice se zaměří část programu věnovaná představení inovativních řešení pro akumulaci energie, kterou navrhli studenti v rámci diplomových prací.

 

Na konferenci vystoupí:

 • Vladimír Hochman [technický manažer, Photon Energy Operations]
 • Zdeněk Tříska [ředitel, Solar Global Service a. s.]
 • Pavel Doucha [advokát, Doucha Šikola advokáti s. r. o.]
 • Petr Novotný [vedoucí oddělení životní prostředí, RENARDS]
 • Tomáš Charouz [Česká spořitelna]
 • Jan Krčmář [ředitel komunikací, Photon Energy]
 • Tomáš Vocílka [jednatel, Asolar s. r. o.]
 • Jiří Vrána [VŠCHT, Praha]
 • Vlastimil Rieger [poradce pro zelené stavění, Nadace Partnerství]
 • Martin Sedlák [ředitel, Aliance pro energetickou soběstačnost]

 

Organizační pokyny:

Podmínkou účasti na konferenci je závazná registrace. Prosíme o potvrzení účasti na info@alies.cz nebo přímo ve formuláři (odkaz) do 19. března 2017.

Na základě došlé přihlášky vám zašleme potvrzení o účasti a následně kód pro vygenerování vstupenky na veletrh Amper 2017.

 

snimek_obrazovky_2017-03-03_v_17.40.54.png

Mediální partner konfernce:

000008_logo_tzb-info_2_0.gif