Chytrá energie pro domácnosti a firmy

Máte zájem o vlastní výrobu elektřiny například pomocí solárních panelů na střeše vašeho domu nebo firmy? Potřebujete poradit s možnostmi získání finanční podpory pro Vaši domácnost nebo firmu? Zajímají Vás moderní způsoby realizace úsporných opatření? Hledáte tipy pro výběr vhodného systému solární panelů a baterií pro akumulaci? Pak právě pro vás je určený program konference „Chytrá energie pro domácnosti a firmy“, která proběhne v rámci doprovodného programu mezinárodní výstavy Infotherma 2018 dne 22. ledna (14:00-18:00) na Výstavišti Černá louka v  Ostravě (konferenční sál).

 

Pozvánka a program konference ke stažení: Chytrá energie pro domácnosti a firmy

Hlavním organizátorem konference je Aliance pro energetickou soběstačnost. Konference proběhne pod záštitou Vladimíra Sochora, ředitele sekce Energetiky a surovin na Ministerstvu průmyslu a obchodu. Odbornou záštitu konferenci zajišťuje Solární asociace. Partnery konference jsou Česká spořitelna, AKUBAT, Nano Energies, Propuls Solar, Renards s. r. o. , . Mediálním partnerem akce je portál Obnovitelně.cz

 

Mezi hlavní témata konference bude patřit:

 • možnosti podpory a financování projektů obnovitelných zdrojů a energetických úspor

Hosté z řad domácností se dozví aktuální novinky o možnostech podpory pro rozvoj energeticky aktivních rodinných domů – možnosti financování střešních solárních elektráren a akumulace energie pomocí Nové zelené úsporám.

Zástupci firem a podniků budou moci načerpat informace o možnostech financování nových projektů obnovitelných zdrojů, moderních řešení energetických úspor a elektromobility nebo možnosti využití programů Ministerstva průmyslu a obchodu. Možnost soukromého financování představí Česká spořitelna se svým bankovním produktem pro financování projektů energetických úspor.

 

 • inspirace pro nové projekty

Zájemci o nové instalace se budou moci inspirovat ukázkami příkladů dobré praxe využití decentralizovaných, šetrných zdrojů energie. Jde například o rodinný dům na cestě k energetické soběstačnosti, fototermické systémy na rezidenčních budovách šetřících energii nebo projekty hybridních fotovoltaických systémů.

 

 • inovace a trendy v akumulaci energie

Na inovace v energetice se zaměří část programu věnovaná představení akumulace energie ve velkých bateriových systémech, které v roce 2017 vyrostly i v České republice.

 

Na konferenci vystoupí:

 • Vladimír Sochor [ředitel sekce Energetika a suroviny, Ministerstvo průmyslu a obchodu]​
 • Lukáš Minařík [ministerský rada pro energetiku, Ministerstvo životního prostředí]
 • Jakub Zemánek [Česká spořitelna]
 • Petr Novotný [vedoucí oddělení životní prostředí, RENARDS dotační s.r.o.]
 • Pavel Hrzina [Univerzitní centrum energeticky efektivních budov ČVUT Praha]
 • Jan Fousek [Asociace pro akumuaci a baterie]
 • Jaroslav Bečvář [Propuls Solar]
 • Alena Hosnédlová [Nano Energies]
 • Roman Burkovič [majitel soběstačného domu v Ostravě]

Organizační pokyny:

Podmínkou účasti na konferenci je závazná registrace. Prosíme o potvrzení účasti na ondrej.sumavsky@alies.cz nebo přímo ve formuláři (odkaz) do 19. ledna 2018.

Na základě došlé přihlášky vám zašleme potvrzení o účasti a následně elektronickou vstupenku na výstavu Infotherma 2018.

infotherma_short__0.png

Naši partneři

logo4.pngcs_korporatni_bankovnictvi_nove_logo_0.pngsolarniasociace_logo_0.jpg